Rady pro domácí pizzu: Jak si udělat pizzu jako z pizzerie, ale v pohodlí domova


Jak si udělat pizzu jako z pizzerie Chcete si udělat pizzu, která chutná jako ta od profesionálů, ale v pohodlí domova? V našem novém článku, který jsme vytvořili ve spolupráci s pizzerií Pizza Modena, vám ukážeme, jak na to. Od dokonalého těsta až po správný výběr sýrů a omáček, zde najdete všechny rady, které potřebujete k vytvoření domácí pizzy snů!

Základem je těsto
Prvním krokem k vytvoření dokonalé pizzy je příprava těsta. Pizzerie Pizza Modena používá tajnou směs mouky, kvasnic a dalších ingrediencí, ale podobný efekt můžete dosáhnout i doma. Začněte s kvalitní moukou, ideálně typu 00, a nezapomeňte na kvasnice. Nechte těsto vykynout alespoň 24 hodin, aby bylo dokonale nadýchané.

Pokud chcete přidat extra křupavost, vyzkoušejte přidat do těsta trochu olivového oleje nebo medu. Někteří pizzaioli dokonce doporučují použití minerální vody místo obyčejné vody, což má dodat těstu určitou jedinečnou chuť.

Omáčka dělá rozdíl
Žádná pizza není kompletní bez lahodné omáčky. V pizzerii Pizza Modena se skládá z pomidor, bazalky a několika tajných ingrediencí. Chcete-li si udělat omáčku doma, použijte zralá rajčata, čerstvou bazalku, sůl, pepř a trochu olivového oleje. Připravte omáčku den předem, aby se chutě spojily.

Je možné také experimentovat s různými bylinkami a kořením, například s česnekem, oregánem nebo dokonce s chilli, pokud máte rádi pikantní chutě.

Výběr sýra
Sýr je srdcem každé pizzy. Pizzeria Pizza Modena používá kombinaci mozarelly a parmezánu, ale vy můžete experimentovat s různými druhy. Mozarella poskytuje krémovou texturu, zatímco parmezán dodává bohatou chuť. Na výběr je ale mnoho dalších sýrů, které mohou pizzu obohatit, například gorgonzola nebo pecorino.

Nepodceňujte sílu sýru při tvorbě pizzy. Některé luxusní pizzerie dokonce používají více druhů sýrů na jedné pizze, aby vytvořily komplexní a bohatý chuťový profil.

Přílohy
Přílohy jsou tím, co vaší pizze dodá individuální charakter. Můžete použít tradiční ingredience jako olivy, šunku, salám, nebo se odvážit a experimentovat s netradičními kombinacemi.

Pokud jste vegetariáni, nebojte se zapojit množství zeleniny jako papriky, špenátu, nebo dokonce několika různých druhů hub. A nezapomeňte, že mnoho pizzerií nabízí také mořské plody jako přílohu. Proč nezkusit pizzu s krevetami nebo sardelami?

Pečení
Posledním, ale neméně důležitým krokem je pečení. V pizzerii Pizza Modena se pizza peče v obrovské peci, ale doma použijte co nejvyšší teplotu, kterou váš sporák zvládne. Nejlepší je použít pizzový kámen, ale funguje i plech. Hlavní je sledovat, aby byla pizza pečena do zlatova, ale ne přepečena.

Pokud nemáte pizzový kámen, můžete použít i železnou pánev. Postup je podobný: předehřejte pánev na maximální teplotu a pečte pizzu několik minut na každé straně, dokud není krásně zlatá.

A pokud se Vám do pečení pizzy nechce, můžete si jí objednat v Pizza Modena, která má rozvoz po Praze zdarma. Rozvážejí do Praha - Bohnice, Březiněves, Čakovice, Čimice, Chabry, Ďáblice, Klíčov, Kobylisy, Ládví, Letňany, Libeň, Prosek, Střížkov, Trója + Zdiby, Přemýšlení.

Další zajímavé weby najdeš tady: Telegram, Giphy, Pizza Modena, Behance